Konkursy logopedyczne

Podopieczni Poradni po raz kolejny wzięli udział w konkursach logopedycznych. Tym razem były to dwa konkursy:  "Zabawy i ćwiczenia z samogłoskami lub sylabami z wykorzystaniem zmysłów" oraz " Czy na wady nie ma rady?".

Konkurs nt. "Zabawy i ćwiczenia z samogłoskami lub sylabami z wykorzystaniem zmysłów" został zorganizowany przez Wydawnictwo Komlogo oraz Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu.  Celem tego konkursu było rozbudzenie twórczości plastycznej i wyobraźni uczniów, zwłaszcza tych z trudnościami w mówieniu oraz prezantacja ich umiejętności, możliwości  i zdolności plastycznych. W ramach konkursu na adres organizatora, należało nadesłać pracę plastyczną. Praca ta miała zawierać ilustrację wybranej samogłoski lub sylaby, lecz ich wykonanie musiało zostać zrobione w taki sposób, żeby wykorzystać elementy wybranego zmysłu. Praca miała być jednocześnie ćwiczeniem i zabawą z samogłoskami lub sylabami poprzez zmysły (np. wzroku, słuchu, zapachu lub smaku). Sensoryczne przedstawienie tematu okazało się trudnym wyzwaniem, z którym z powodzeniem zmierzyli się: Krzysztof Kłos, Mateusz Kołodziejczyk, Amelia Królik, Nikola Karpińska, Lena Grzechnik i Jakub Grzechnik.

Kolejnym konkursem, w którym równie chętnie wzięli udział uczniowie był konkurs nt. "Czy na wady nie ma rady?" organizowany przez Wydawnicywo Komlogo oraz Szkołę Podstawową nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu. W tym konkursie również głownym celem było rozbudzenie twórczosci plastycznej i językowej dzieci. Uczniowie wykonali prace plastyczne w oparciu o literaturę Jana Brzechwy, służące wzbogacaniu słownictwa i poszerzeniu ich kompetencji językowych. Prace zawierały ilustracje wierszy Jana Brzechwy prezentujące w sposób humorystyczny ludzkie wady. Prace wykonali uczniowie: Anna Kamela, Krzysztof Kłos, Alicja Parzyszek, Paweł Stonio, Emila Pilzak, Lena Grzechnik, Jakub Grzechnik,  Zuzannna Pieńkosz oraz Emilia Siwek. 

Wszyscy wykazali się niezwykłą wyobraźnią, pomysłowością  i umiejętnościami plastycznymi. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom z podziękowaniami za udział w konkursie. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie (warto zauważyć,że niektórzy wzięli udział w konkursach po raz kolejny).

Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci w galerii zdjęć: zakładka "Konkursy logopedyczne". 

BIPRykiKuratorium Oświaty w Lublinie